Ana içeriğe atla

Rimel Nasıl Temizlenir?


Göz makyajının olmazsa olmazı rimeldir. Hatta bazen makyaj yapmadan, sadece bir rimel sürerek atarız kendimizi sokaklara. Hayalimizdeki kirpiklere sahip olmak için kat kat rimel sürüyoruz. Ama birde sabah yapılan makyajı akşama çıkarması var. Ve bazen bu tam bir kabus oluyor. Makyaj temizleme suları, sütleri ile siliyoruz yetmiyor, birde üstüne su ile yıkıyoruz her yere bulaşıyor. Rimelimizi kalıntı bırakmadan düzgünce çıkartmazsak kirpik diplerimizde tıkanıklığa ve kirpiklerimizin dökülmesine neden olur. Sizde kirpiklerinizi kaybetmek istemiyor,  rimelinizi çıkarmakta zorlanıyor ve ne yaparsam yapayım tam olarak çıkmıyor diyorsanız işte size önerilerim.

Rimel Temizlemenin Yolları

Rimeli temizlemek için öncelikle makyaj temizleyici su ve kremlerden destek alabilirsiniz. Yalnız burada kullanacağınız ürünlerin içeriğine dikkat etmekte fayda var. Temizleyici ürününüzün göz yakmaması, göz çevresinde kızarma ve alerji yapmaması çok önemli. Pamuğa döktüğünüz bir miktar temizleyici ile rimelinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Rimeli temizlemede kullanılan bir diğer yöntem ise bitkisel ürünler. Makyaj pamuğunu ılık su ile hafifçe ıslattıktan sonra üzerine birkaç damla badem yağı, zeytinyağı veya hindistancevizi yağı damlatarak rimelinizi temizleyebilirsiniz. Bu yöntem ile rimelin tamamen ve sorunsuzca temizlendiğini göreceksiniz. Ayrıca bu bitkisel yağlar kirpiklerinizi de besleyecektir.

Bazılarımız sabun ya da yüz yıkama jeli ile rimeli temizlemeye çalışıyoruz. Fakat bu yöntem ile rimeli tamamen temizlemek zordur. Yüzünüzü tekrar tekrar yıkamak zorunda kalırsınız. Bu da yüzünüzü ve göz çevrenizi tahriş eder.

Peki Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Çıkarılır?

1)     Göz Makyajı Temizleyicisi: Biliyorsunuz suya dayanıklı makyaj ürünleri için özel üretilmiş temizleyici ürünler mevcut. Pamuğa döktüğünüz temizleyiciyi kapalı olan gözlerinizin üzerinde birkaç saniye bekletin. Sonrasında yavaş ve nazik hareketlerle silin.
2)     Misel Su: Pamuğa biraz misel su damlatın. Gözleriniz kapalı haldeyken gözlerinizin üzerinde 10 saniye kadar bekletin ve yavaşça silin.
3)     Bebek Şampuanı: Hafif nemlendirdiğiniz pamuğa çok az bebek şampuanı dökün ve kirpiklerinizi temizlemek için kullanın.
4)     Yukarıda verdiğim bitkisel yağları, yine aynı formül ile suya dayanıklı rimeli çıkarmak içinde kullanabilirsiniz.

Sevgiler,
Pery

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Parfümün Sırrı EDP & EDT & EDC Farkı

Herkese Merhaba, Bugün size hepimizin vazgeçilmezi olan parfümlerden bahsedeceğim. Miss gibi kokmayı, güzel kokmayı hepimiz istiyoruz. Bunun için önceliğimiz suya sabuna dokunmak. Sonrasında ise favorimiz parfümler. Parfüm alırken ise baş kriterimiz kalıcılık. EDP mi alayım, EDT mi alayım derken bazen reyonların başında saatler geçirebiliyoruz. Ya da isimlerine bakıyoruz, isim aynı ama fiyatlar farklı. Acaba arada ne fark var diyoruz. Şimdi bu farkı öğreneceğiz. Ama öncesinde parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç noktadan bahsedeceğim. Parfüm seçerken teninizin yapısı çok önemlidir. Bir arkadaşınızda koklayıp beğendiğiniz bir koku sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Çünkü herkesin teni ve ten asidi farklıdır. Bunun için kendi üzerinizde deneyerek teninize yakışan kokuyu tercih edin. Bunun dışında parfümün üst, orta ve alt notaları da parfüm seçerken önemlidir. Üst nota parfümü ilk sıktığınız anda aldığınız kokudur. Etkisi birkaç dakika sürer. Orta nota 5 dk sonra aldığınız kokudur.…

Dudak Çatlaması Neden Olur? Dudak Çatlamasına Bitkisel Çözümler/Lip Balm Yapımı

Dudak kuruması, dudak çatlaması ve dudak soyulması vitamin eksikliğinden şeker hastalığına kadar bir çok sorunun habercisi. Dudak problemlerinin %80 vitamin eksikliğinden kaynaklanır. Sizde dudak kuruluğu ve çatlamasından şikayetçiyseniz işte size nedenleri ve çözüm önerileri:
Dudak çatlamasının nedenleri;
*B vitamini eksikliği *A vitamini eksikliği *Dehidrasyon (Vücudun susuz kalması) *Çinko eksikliği *İlaçların yan etkileri *Dudakları yalama, ısırma ve emme alışkanlığı *Ağızdan nefes alma *Diş macunlarının yan etkisi *Sigara içme alışkanlığı *Uzun süre bir şey yiyip içmemek *Aşırı soğuk ve aşırı sıcak hava *Şeker hastalığı *Stres, üzüntü, depresyon *Güneşe ve aşırı ısıya maruz kalma *Bazı kan hastalıkları *Sağlıksız kozmetik ürünler Dudak çatlamasını önlemek için bunları yapın; *Gün içerisinde tüketmeniz gereken su miktarına dikkat edin! *Bol sebze ve yeşillik tüketmeye özen gösterin. *Doğal dudak peelinglerine başvurun. *Renk, koku ve yabancı bir madde içermeyen kaliteli dudak nemlendiricinizi dudakları…

2018 İLKBAHAR/YAZ MAKYAJ TRENDLERİ

Mevsimle birlikte güzellik kavramı da değişiyor. Birkaç sezon öncesinin kusursuz, bol kontürlü yüz hatları yerini doğallığa, kendi özüne bırakıyor. Yaratıcı, sınırsız ve bir maske ardına gizlenmektense doğal güzelliğinizi vurgulayan bir anlayış var.
Ayna Cilt 2018 İlkbahar/Yaz sezonunda kontüre veda ediyoruz ve ayna ciltler ön plana çıkıyor. Kendi cildinizin bir tık daha iyisi sloganıyla yola çıkan bu görünüm için, dengeli ve sağlıklı bir ışıltıyla parlayan cilt dokusu şart.
Enerjik Bakışlar Saçlarla birlikte hayatımıza giren rengarenk tonlar makyajdaki hükmünü sürdürüyor. Baskın pembeden, ferah okyanus tonlarına ve mor renklerle bakışlarınız enerji kazanıyor.
Rorange 'Rorange' 2018 yazının en popüler renklerinden. Dikkat çekici kırmızıyla enerjik turuncunun birleşimi olan bu renk, sıcak yaz günlerine ve bronz tene harika uyum sağlayacak.
Sıralı Kaşlar Doğala dönüş demişken alınmayan ve kesilmeyen kaşların konforuna şimdiden alışın. Cımbızı ve makası sandığa kaldırma zamanı geldi. İçi…